Kupno albo sprzedaż nieruchomości to spore wyzwanie, i liczyć się trzeba z potrzebą załatwienia wielu formalnych spraw. Wiąże się z tym też jakieś ryzyko, bo w końcu transakcja dotyczyła będzie kwot sięgających nawet kilkuset tysięcy złotych. Można rzecz jasna zabrać się za wszystko samodzielnie, wielu ludzi robi tak właśnie, lecz z paru powodów lepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z pomocy jakiegoś pośrednictwa nieruchomości.

W pierwszej kolejności istotną kwestią jest bezpieczeństwo. Z reguły pośrednicy nieruchomości warszawa ponoszą pełną odpowiedzialność za swoje decyzje, i w sytuacji gdyby coś poszło nie tak, to można od nich dochodzić odszkodowania z wykupionej polisy OC. Biorąc pod uwagę ich umiejętności i doświadczenie ryzyko takiego przypadku nie jest duże, bowiem w zakresie ich obowiązków leży szczegółowe ocenienie stanu prawnego lokalu i sprawdzenie stron przeprowadzanej transakcji.

Dużym plusem jest również bardzo dobra znajomość lokalnego rynku, a tym samym większy dostęp do lokali czy klientów. Dużą rolę odgrywa też sprawa kosztów. Co prawda agent nieruchomości warszawa weźmie za swoje usługi jakąś prowizję, najczęściej w wysokości paru procent końcowej ceny, lecz w zamian powinien się zająć praktycznie wszystkimi sprawami. Do niego właśnie będzie należało wystawianie ofert, prezentacja lokalu i negocjowanie ceny. To wszystko tak naprawdę zajmuje wiele czasu, lecz również i kosztów na przykład wiążących się z opłatami na portalach internetowych.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY