Jeśli pragniemy urządzić swoją łazienkę w sposób niesztampowy oraz zrezygnować z wszędobylskiej glazury i terakoty, trzeba zastanowić się, co w zamian? Wersja bogata, to wykorzystanie naturalnego kamienia.

Efektowne, ale odrobinę pretensjonalne i nadzwyczaj drogie. Wersja trochę skromniejsza może polegać na obudowaniu toalety drzewem. Jest to też dość kosztowne, bowiem nie każdy typ drewna się do tego nadaje, a poza tym potrzebuje specjalistycznej obróbki i impregnacji żeby spełniało własną funkcję. Może wobec tego panele podłogowe – panele laminowane Sieradz? Można wybrać rodzaj paneli najbardziej odpornych na wilgotność.

W przypadku zastosowania ich na podłodze w łazience, należy pamiętać o tym, że pomimo wodoodporności panele nieprawidłowo reagują na wodę dłużej na nich zalegającą i ulegają odkształceniu. Nie wolno w takim razie zostawiać na podłodze kałuż wody po kąpieli lub praniu. Użycie paru rodzajów paneli podłogowych w toalecie ma okazję zaowocować interesującymi efektami kolorystycznymi fakturalnymi. Poza tym, nie powinny to być same panele. Można spróbować skomponować je z małymi elementami drewnianymi, a tutaj i ówdzie niechby błyskał oraz marmur.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY