Wybranie odpowiednich płytek łazienkowych nie jest wcale prostą rzeczą. Wiele osób zamawiając włoskie płytki czy któregoś z naszych producentów przede wszystkim swoją uwagę zwraca na kolor i wzór. Rzecz jasna jest to jak najbardziej naturalne, bo przecież taką łazienkę się urządza na długie lata, i położone tam plytki drewnopodobne powinny się podobać właścicielowi. Ale w czasie zakupu należy także zwrócić uwagę na parę parametrów technicznych, o których większość osób zapomina.

Obecnie wybór łazienkowych płytek jest bardzo zróżnicowany. Oprócz typowych wymiarów klienci coraz częściej kupują płytki o dużych gabarytach, które prezentują się elegancko i nowocześnie. Bardzo dobrze się one sprawdzają w łazienkach o dużej powierzchni, do mniejszych korzystniej jednak będzie pozostać przy standardowych wymiarach. Lecz moda idzie także w drugą stronę, niezwykle interesującym jej przykładem są mozaiki gresowe.

Wkomponowane w odpowiedni sposób na poszczególne ściany prezentują się naprawdę niesamowicie, choć trzeba sporo pracy trzeba włożyć w ich układanie. Przy płytkach podłogowych niezwykle ważnym parametrem jest stopień antypoślizgowości, bo wpływa to bezpośrednio na bezpieczeństwo użytkowania. Należy się również przyjrzeć odporności na uszkodzenia, zwłaszcza jeżeli płytki będą kładzione w intensywnie użytkowanych pomieszczeniach. Wymienione wyżej parametry większego znaczenia nie mają gdy kupowana jest glazura na ścianę, ale bez względu na miejsce montażu ogólna nasiąkliwość płytek powinna być mniejsza niż 3 procent.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY