Podłogi zrobione z gotowych desek czy paneli przeważnie wymagać będą wykończenia pod postacią listew przypodłogowych. To one właśnie maskują niezbyt ładnie wyglądające szpary, jakie są niezbędne przy montażu. W ostatnim czasie w listwach kładzie się też rozmaite kable, na przykład do telewizji czy internetu.

Znalezienie dobrych listew nie jest wcale takim łatwym zadaniem jak może się początkowo wydawać, także dlatego że w sprzedaży dostępna jest ich duża ilość. Przede wszystkim listwy korner venezia różnią się od siebie materiałem, z którego zostały wykonane. Dlatego też nie każdy z modeli pasował będzie do każdego wnętrza, tę rzecz również trzeba mieć na względzie. Aktualnie największym zainteresowaniem cieszą się listwy zrobione z PCV.

Materiał ten jest lekki i elastyczny, dzięki czemu pozwala na łatwe korygowanie jakiś nierówności. Bardzo prosty również jest ich montaż, nie wymagający ani specjalistycznego sprzętu, ani dużych umiejętności manualnych. Poza atrakcyjnymi cenami dużym ich plusem jest szeroka gama kolorów i wzorów. Spora ilość producentów dostosowuje wygląd listew przypodłogowych do konkretnych rodzajów paneli, dzięki czemu wszystko można kupić jako cały zestaw. Jednak wielu osobom mogą się one jednak nie podobać, na przykład dlatego że po przyjrzeniu się widać, że są sztuczne.

Z tego też powodu takie osoby rozglądają się za innymi rozwiązaniami, których też jest sporo na rynku. I często decydują się chociażby na modele wykonane z MDF, pokryte lakierem albo okleiną przypominającą naturalne drewno. Takie listwy często się frezuje, co w pewnych rozwiązaniach wygląda naprawdę ładnie. Frezować można także listwy zrobione z naturalnego drewna, które uznawane jest przez wielu za najlepsze. Lecz sporą ich wadą jest wysoka, sporo większa niż PCV czy MDF. Jak więc widać, rodzajów listew do wyboru jest całkiem sporo, jeśli ktoś będzie chciał je zakupić do swojego mieszkania czy domu, to może po prostu odwiedzić jakiś sprawdzony Korner sklep.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY