Posiadacze przydomowych ogrodów mają wiele opcji na ich urządzenie. Jednym z oryginalniejszych, a na pewno niezwykle praktycznych pomysłów, będzie postawienie huśtawki. Taka huśtawka ogrodowa to doskonałe miejsce na odpoczynek, huśtając się można coś poczytać, zwyczajnie się zrelaksować, a nawet uciąć drzemkę. Wybór odpowiedniego modelu powinien być uzależniony od kilku spraw. Po pierwsze ważna jest ilość dostępnego miejsca.

Gdy ogólna powierzchnia nie należy do największych, to raczej lepiej unikać większych egzemplarzy. Przeciętny stelaż huśtawki ogrodowej dla trzech użytkowników będzie długi nawet na 2,5 metra, tak więc cała konstrukcja zajmować będzie spory obszar. Należy także mieć na uwadze metodę montowania.

Przy większych modelach zaleca się, żeby były one stawiane na powierzchni o większej twardości, takiej jak beton, żwir czy słupy. Kolejną sprawą, o której trzeba pomyśleć, będzie zapewnienie bezpieczeństwa. Mimo że pozornie huśtawka do ogrodu wydaje się zwyczajnym urządzeniem, na jakim trudno coś poważnego sobie zrobić, to jednak nie do końca tak jest. Jeśli pod ciężarem kilku osób coś popęka, to takie zdarzenie zakończyć się może czymś poważnym. Dlatego ważne jest maksymalne obciążenie.

Powinno być ono minimum 10 procent większe od całościowej wagi korzystających ze sprzętu osób, ale jeśli będzie jeszcze więcej, to nic się nie stanie. Przy czym trzeba zwrócić uwagę nie tylko na samą konstrukcję stelaża, ale też pozostały osprzęt, czyli łańcuchy , liny, sprężyny oraz tuleje. Każda z wymienionych części decyduje o udźwigu, ale też o tym, jak długi czas na huśtawce da się huśtać.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY