Dużo firm na pewnym etapie swojej działalności będzie potrzebować kredytu. Lecz banki dość ostrożnie podchodzą do ich przyznawania, szczególnie przy dużych kwotach. W wielu przypadkach będzie konieczne jakieś zabezpieczenie, na przykład pod postacią urządzeń czy nieruchomości. Nie tylko to pozwoli uzyskać większe kwoty, ale też i mniejsze oprocentowanie, ponieważ kredytodawca jest bardziej zabezpieczony w sytuacji nie spłacania zobowiązań przez klienta.

Aby jednak nieruchomość czy maszyna rzeczywiście mogła stanowić taką formę zabezpieczenia, to spełnić trzeba szereg warunków, a jednym z nich jest wykonanie wyceny. Wycena taka jest niezbędna do tego, aby odpowiednio oszacować warunki kredytu, i wykonać ją musi rzeczoznawca majątkowy Poznań, który posiada niezbędne uprawnienia. Listę rzeczoznawców do wyceny dostać można w banku, lecz również można wykorzystać wyszukiwarkę, wpisując w niej na przykład słowa wycena centr logistycznych. Zależnie od rodzaju wyceny za każdym razem będą niezbędne odpowiednie dokumenty.

Przy nieruchomościach przeważnie to będzie odpis z księgi wieczystej oraz wypis z rejestrów gruntów, a także dokumentacja techniczna i mapy. Jeżeli ktoś chce wycenić urządzenie, to pokazać mu będzie trzeba fakturę zakupu oraz specyfikację techniczną i rozruchową. Z reguły będzie się też trzeba liczyć z koniecznością wykonania jakiś oględzin, podczas jakich zostanie sprawdzony stan techniczny i zrobiona niezbędna dokumentacja zdjęciowa.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY