Sporo osób przy budowie swojego domu nie będzie zwracać jakieś szczególnej uwagi na parapety na wymiar. Rzeczywiście nie jest to może najistotniejsza rzecz do załatwienia, niemniej warto zastanowić się chwilę nad wyborem, żeby nie trzeba było potem po paru latach ich wymieniać. Przede wszystkim duże znaczenie będzie miał rodzaj użytego do produkcji materiału. Parapety są narażone na oddziaływanie atmosferycznych czynników, przede wszystkim deszczu i śniegu, ale też i mocnego słońca.

Dlatego też materiał musi być taki, aby to wszystko nie mogło mu zaszkodzić. O ile we wnętrzach dość często wybierane jest drewno, to w zewnętrznych zastosowaniach niekoniecznie się już będzie nadawać. Znacznie lepiej sprawdzą się modele stalowe lub PCV, jakie nie są drogie w zakupie, a równocześnie mają wysoką odporność na działanie wody i wytrzymałość. Sporą popularnością się też cieszy aluminium, ale przy nim trzeba się liczyć z nieco wyższymi cenami.

Następną ważną rzeczą podczas wyboru jest odpowiednie dopasowanie parapetów do okien. Powinny mieć one wystawać kilka centymetrów z każdej strony, tak żeby woda nie tworzyła zacieków. Dobrze osadzony parapet zewnętrzny na wymiar posiadać też powinien nieduży spadek, aby wyeliminować gromadzenie się wody. Ze względu na to, że każde z okien może mieć inny wymiar, to dobrze jest zamawiać parapety na wymiar, producent, zgodnie z podaną specyfikacją. Kolorystyka dostępnych parapetów obecnie jest bardzo zróżnicowana, dlatego osoby zamierzające je kupić mają naprawdę dużo różnych możliwości.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY