XXI wiek to okres, kiedy tak właściwie postęp techniczny oraz rozwój coraz to dogodniejszych technologii zezwala nam na otaczanie się przedmiotami cudownie wykonanymi z przeróżnych dostępnych na rynku materiałów.

Tworząc mieszkanie najczęściej największy problem posiadamy z meblami kuchennymi. Pierwsze, na co zwracamy szczególną uwagę to na ogół fronty kuchenne. Do doboru mamy fronty drewniane, fornirowane, fronty z płyty MDF foliowanej i z płyty meblowej, fronty lakierowane oraz szklane.

Czoła kuchenne drewniane wyglądają niezwykle ładnie, drewno wdzięcznie przedstawia się w kuchni oraz sprawia, iż wnętrze wydaje się o wiele bardziej przytulne, niestety stolarze niechętnie absorbują się egzekwowaniem frontów kuchennych z drewna, ponieważ ma ono tendencję do wypaczania się, rozsychania, jeżeli nie zostało właściwie wysuszone. Zawiasy nazbyt obciążone kłopotliwymi drzwiczkami z drewna szybciej się zużywają.

Drewniane fronty mają niemniej jednak zaletę, jakiej inne nie posiadają można je oczyścić ze starej farby wyszlifować oraz pomalować na nowo. Po ukończonym remoncie lub otoczenia końcowych prac stajemy przed skomplikowanym wyborem dodatków oraz bezsprzecznie mebli. Najtrudniejszy jest dobór mebli kuchennych, bowiem tutaj nie liczy się wyłącznie funkcjonalność mebli, niemniej jednak także ich estetyczny oraz modny wygląd.

W trakcie wyboru kierujemy się po największej części wyglądem frontów kuchennych, przystosowujemy je do położonej już podłogi oraz płytek a jeżeli mamy gotowy pomysł na całą kuchnie fronty kuchenne także powinny być gruntownie przemyślane pod względem materiału, z którego będą wykonane i koloru – sprawdź Hurtownia materiałów do zabudowy wnętrz. Do najdroższych przystają fronty drewniane, jakie rewelacyjnie się prezentują, można je modernizować zdrapując farbę oraz pomalować na dowolny kolor, ale są fronty kuchenne wykonane z tego naturalnego materiału należą do bardzo ciężkich, co powoduje szybkie niszczenie się zawiasów, które wykrzywiają się pod naporem zbyt gigantycznego ciężaru. Drewno źle wysuszone będzie się wypaczać oraz rozsychać, co jest największą wadą tego rodzaju frontów kuchennych. Troszkę tańsze są fronty fornirowane, które z powodzeniem mogą zastąpić fronty drewniane.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY