Kiedy zdecydujemy się sami montować panele powinniśmy pamiętać o paru niesłychanie istotnych zasadach. Po pierwsze już w trakcie pomiarów wypada uwzględnić szczeliny dylatacyjne przy jakiejkolwiek ścianie. Panele podłogowe są typem przestrzeni pływającej, co oznacza, iż nie przytwierdzamy jej do podłoża klejem lub też śrubami – znacznie więcej na panele promocje sklep. Jeśli będziemy respektować tych dwóch zarządzeń nie musimy się bać wybrzuszeń lub ewentualnie pęknięć.

Montaż ma obowiązek być również przeprowadzany prostopadle do okien. Ustrzeże nas to przed rzucającymi się w oczy cieniami na łączeniach. Faworyzujemy dwa typy łączeń. Pierwsze z nich jest zdecydowanie łatwiejsze oraz polega na posmarowaniu dobrego frezu klejem oraz złożeniu go z następnym elementem podłogi. Łączenie to jest jednakże wybitnie niekomfortowe ponieważ w trakcie zniszczenia jednego z detalów praktycznie nie dopuszczalne jest rozebranie podłogi bez uszkodzeń.

Następnym wariantem łączenia są tak nazywane zatrzaski. Panele z łączeniem zatrzaskowym jesteśmy w stanie często rozbierać i składać. Jest to wybitnie wygodne przy wymianie któregoś z szczegółów. Jak przygotowywać się do montażu paneli? Kiedy już zakupimy wymarzone panele nadchodzi czas na prawidłowy montaż. Zanim zabierzemy się za tą pracę, należy zadbać o obecność paru fundamentalnych narzędzi.

Jeżeli nie wykonujemy zbyt niejednokrotnie nawet drobnych remontów ma prawo się okazać, że będziemy musieli zakupić takie instrumenty, jak pasy uciskowe czy poziomica wodna. Jeszcze nim wyjdziemy z sklepu zatroszczmy się też o zakup dobrego nośnika pod nasze panele, przeważnie jest to gąbka lub ewentualnie folia. Gdy już wyniesiemy z pomieszczenia w jaki będziemy układać panele podłogowe wszelkie meble oraz sprzęty, możemy zabrać się do pracy.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY