Wiele osób myśląc o własnym domu zupełnie nie bierze pod uwagę opcji bliźniaka. Na temat takich budynków opinie są bardzo różne, i, które nie do końca odpowiadają jednak rzeczywistości. Bliźniaki dysponują bowiem wieloma zaletami, zarówno jeśli chodzi koszty samej budowy, jak też późniejszej eksploatacji.

Przede wszystkim w przypadku bliźniaka nie trzeba jednak tak dużo wydawać na działkę, potrzebna będzie sporo mniejsza niż na dwa oddzielne budynki. Sporo kosztów odchodzi także z tego powodu, że domy takie mają jedną wspólną ścianę, zarówno jeżeli będzie chodzić o samą budowę jak i późniejsze ogrzewanie. Wcale nie ma potrzeby obawiania się o kwestię prywatności, a ten argument jest często podnoszony przez krytyków takiego rozwiązania.

Wykonane w odpowiedni sposób projekty domów w zabudowie bliźniaczej mają całkiem osobne wejścia, bramy i ogrody, przez co sąsiedzi nie uczestniczą w codziennym życiu. Jeżeli zrobi się dodatkowo dobrą akustyczną izolację i posadzi jakieś krzewy lub żywopłot pomiędzy, to faktycznie można bardzo przyjemnie mieszkać.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY