Jednym z podstawowych, które spotyka się w większości laboratoriów, są rozmaite wagi. Zależnie od rodzaju wykonywanych badań będą one miały różny poziom dokładności. Czasami potrzeby pod tym względem są na wysokim poziomie, z tego też powodu bardzo dużą rolę odgrywa to, jaki sprzęt się do tego zakupi.

Przede wszystkim najważniejszym aspektem przy wyborze będzie odpowiednia precyzja i dokładność. A ta jest uzależniona od rozdzielności wagi, to znaczy najmniejszej różnicy ciężarów, które mogą być zmierzone. Precyzja urządzenia będzie uzależniona od konkretnych potrzeb placówki, trzeba pamiętać że bardziej dokładne wagi ohaus wiązać się też będą z potrzebą poniesienia wyższych kosztów na ich zakup. Kolejnym z ważnych parametrów technicznych, na jaki trzeba zwrócić uwagę przy wyborze, będzie zakres mierzenia mas. To w niektórych sytuacjach ma duże znacznie, a klienci często o tym zapominają wyłącznie się skupiając na dokładności.

Czasami do zmierzenia mogą też być lekkie, ale duże objętościowo próbki czy materiały, i z kolei tutaj przyda się to, żeby waga dysponowała konstrukcją na to pozwalającą. Bardzo ważne jest, aby sprawdzić czy konkretne urządzenie jest sprzedawane z certyfikatem kalibracji. Taki certyfikat jest potwierdzeniem, że waga została odpowiednio zaprojektowana i wykonana, i przede wszystkim że spełnia wszystkie wymagania. Wiele wag wyposażonych jest w dodatkowe funkcjonalności, w wielu przypadkach mogą się one bardzo przydać podczas pracy na co dzień.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY