Ogrzewanie podłogowe jest z pewnością o wiele bardziej komfortowe od stereotypowych metod grzewczych. Istnieje obiegowa opinia, iż podgrzewaną podłogę wolno zastosować jedynie w holu i łazience. Z tego także powodu wiele konsumentów w ogóle nie bierze tej metody pod uwagę. Nic w tym ekstrawaganckiego. Kojarzyło by się to z pobocznymi kosztami montażu i eksploatacji. W rzeczywistości ogrzewanie podłogowe wolno zastosować również w salonie czy sypialni – projekt podłogówki. Eksperci gwarantują, że choć spanie w pokoju, w jakim miejscu ogrzewana jest podłoga ma prawo budzić wątpliwości, to naprawdę nie odczuwa się jakiegokolwiek dyskomfortu czy niedogodności. Pierwszą i znaczną atutem ogrzewania w ten sposób pokoi jest znaczny komfort.

Ciepło rozprowadzane jest równomiernie na całej przestrzeni. W wypadku schematycznych kaloryferów bywa, iż w ich sąsiedztwie powietrze nagrzewa się mocniej, a w drugim kącie pokoju ciepło jest już ledwo odczuwalne. Ma to miejsce zwłaszcza w dużych pomieszczeniach i na klatkach schodowych. Domatorzy przede wszystkim ucieszą się z faktu, iż ciepło pochodzi z podłogi, co jest szczególnie przyjemne wówczas, gdy się przebieramy lub też po prostu ubóstwiamy iść w domu w samych skarpetkach. Następna zaletą tego rodzaju ogrzewania są jego zalety estetyczne. Docenią to konsumenci, którzy mają w domu stare grzejniki pokaźnych rozmiarów. Usytuowane pod oknem lub też ścianie hamują ustawienie tam innych sprzętów i mebli.

Nagrzewanie podłogowe jest optycznie niedostrzegalne, co podnosi estetykę pomieszczenia oraz zwiększa możliwości aranżacji. Następna zaleta dotyczy kosztów ogrzewania. W podłodze znajdują się rurki przez jakie przepływa woda. Jej temperatura nie musi być wielka, co zwiększa wydajność oraz zezwala do jej ogrzewania wykorzystać kolektory czy także pompy ciepła. Zmniejsza to wydatki eksploatacji, a w przypadku kolektorów słonecznych pozwala się upajać ogrzewaniem także w chłodne dni. W wypadku ogrzewania centralnego nie wolno było sobie na to zezwolić, bo wiązało się to z kupnem surowca.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY