Pompy ciepła to jeden z w najwyższym stopniu energooszczędnych i ekonomicznych sposobów ocieplania domu. Pompy ciepła kalisz przekazują energię cieplną z zewnątrz do domu, wytwarzając także ciepłą wodę, jak i ogrzane powietrze. W ten sposób wyczerpują ułamek energii wymaganej przez stereotypowe struktury grzewcze, takie jak piece czy bojlery. Nie tylko to, jednak również eliminują potrzebę stosowania urządzeń wentylacyjnych i są bardziej skuteczne w nadzorowaniu wilgotności.

Istnieje parę rodzajów pomp ciepła: powietrzna pompa ciepła, układ geotermalny i bezkanałowy system mini-split. Powietrzna pompa ciepła wykorzystuje powietrze zewnętrzne do schładzania lub też grzania mieszkaniu w zależności od pory roku. Systemy geotermalne wykorzystują stałą temperaturę panującą pod ziemią do produkowania ciepła dla Twojego domu przez cały rok. Bezkanałowe systemy typu mini-split proponują trafną wizytację gorączki dzięki pojedynczym termostatom w każdym pomieszczeniu sterowanym przez oddzielny element wewnętrzny podłączony do jednostki peryferyjnej za pomocą specjalnych rur.

Pompy ciepła mają wiele zalet w porównaniu z innymi systemami grzewczymi, takimi jak przystępna cena, wygoda i ustabilizowanie środowiskowe. Wolno je łączyć z odnawialnymi źródłami energii, takimi jak energia słoneczna, w celu zwiększenia wydajności przy jednoczesnym zmniejszeniu zależności właścicieli domów od energii elektrycznej z sieci. Sporo zakładów przydatności publicznej proponuje aktualnie zniżki lub też zachęty przy instalacji bądź wymianie, jeżeli wyznaczone modele dokonują wskazane normy lub też kwalifikacje.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY