W domach prywatnych coraz chętniej zamiast typowych domofonów są montowane wideodomofony. Nie ma się czemu dziwić, bo cenowo nie będzie to wychodzić jakoś bardzo drożej, a ogólny komfort używania tego urządzenia jest znacznie wyższy. Ale wybranie porządnego wideodomofonu do łatwych rzeczy nie należy, i trzeba zwrócić uwagę na kilka bardzo ważnych przeczy. Przede wszystkim powinno się ustalić, czy dane urządzenie ma obsłużyć pojedynczą posesję, czy więcej, z jedną bramą. W tym drugim przypadku najlepiej się sprawdzi wideodomofon dwurodzinny, w którym jedna jednostka z kamerą będzie przyłączona do dwóch zajmujących się sterowaniem.

W przypadku wideodomofonów bardzo istotna jest jakość wyświetlanego obrazu, a ta zależy od kilku rzeczy. Po pierwsze duże znaczenie mają techniczne parametry kamery, tu bardzo się przydaje tryb pracy w podczerwieni a także diody doświetlające. Lecz to co rejestruje układ kamery należy gdzieś obejrzeć – czyli trzeba dowiedzieć się, jakie parametry posiada wyświetlacz.

Wideodomofon jednorodzinny w zależności od modelu może mieć przekątną ekranu od kilku do niekiedy i kilkunastu cali, na dużym widzi się znacznie więcej szczegółów, ale też trzeba się liczyć z wyższą ceną zakupu.

Jednostki można ze sobą łączyć przy pomocy przewodów albo bezprzewodowej sieci. Drugie z tych rozwiązań jest znacznie wygodniejsze. Nie trzeba bowiem kłaść przez całą posesję dedykowanych przewodów, a dodatkowo sieć daje możliwość dołożenia do układu urządzenia mobilnego. Tego typu funkcjonalność między innymi posiada wideodomofon eura, ogromnie popularny wśród klientów.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY