Aktualnie coraz mniejsza ilość osób w swoich domach trzyma gotówkę czy kosztowności, co wcale nie oznacza że nie ma w nich wielu cennych rzeczy. Chociażby sprzęt komputerowy czy video może być warty kilkanaście tysięcy, a przecież bez żadnego problemu się znajdą także inne wartościowe przedmioty. Z takich też powodów pasuje zabezpieczyć się odpowiednio na wypadek kradzieży, a możliwości jest teraz naprawdę dużo.

Oczywiście standardem będą tu solidne drzwi wyposażone w atestowane zamki, lecz z pomocą mogą także przyjść rozmaite systemy elektroniczne. Już sam montaż zwykłego domofonu, lub w wersji bardziej rozbudowanej wideodomofonu, uniemożliwi wejście przypadkowym osobom na teren posesji. Będą one musiały zadzwonić i czekać aż zostanie otworzona furtka, a jeżeli urządzeniem tym będzie wideodomofon, to można będzie zobaczyć, kto przyszedł.

Kolejną wartą rozważenia możliwością jest monitoring i systemy alarmowe. Alarmy wyposażone są w szereg czujników które reagują na temperaturę czy ruch. Po wykryciu intruza mogą one włączyć głośny dźwięk, albo dyskretnie wezwać interwencyjny patrol, jaki po paru minutach przyjedzie i zobaczy co się stało. Jeśli na posesji będzie dodatkowo zainstalowany system kamer, to będzie można nagrać całe zdarzenie i mieć w razie czego niepodważalne dowody. Z tego też powodu jeśli komuś zależy na bezpieczeństwie swoim i bliskich, to może pomyśleć o takich rozwiązaniach. Szczególnie że na rynku funkcjonuje dużo firm je oferujących, które przykładowo się znajdzie po podaniu w wyszukiwarce hasła serwis domofonu Kraków.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY