Dużo firm korzysta z najróżniejszych magazynów czy hal, część z nich ma szerokie i wysokie drzwi, przez które może wjechać nawet duże auto. Żeby to miejsce jednak dobrze zabezpieczyć przed wejściem przypadkowych osób oraz zewnętrznymi czynnikami, to przeważnie stosuje się różnego rodzaju bramy przemysłowe. Takie bramy dostępne są w dużej ilości wersji, zależnie od tego jaką mają mieć funkcjonalność i gdzie mają być instalowane. W pierwszej kolejności charakteryzować się powinny dużą wytrzymałością mechaniczną.

Przede wszystkim z tego powodu, że często będą to duże elementy, mające powierzchnię nawet kilkunastu metrów kwadratowych. To znaczenie ma też na aspekt, na który wiele osób zupełnie nie zwraca swojej uwagi, a mianowicie na wiatr. Na tak duże powierzchnie w przypadku silnych podmuchów działać będą rzeczywiście spore siły, dlatego też zarówno konstrukcja skrzydeł jak też ramy i zawiasów musi to wytrzymać. To w dużej mierze zależne będzie od rodzaju materiału, jaki zostanie wykorzystany produkcji.

Najczęściej stosowana jest obecnie stal, zarówno ze względów ekonomicznych jak i praktycznych. Konstrukcje z niej wykonane są mocne i wytrzymałe, a po pomalowaniu w odpowiedni sposób także odporne na korozję. Lecz minusem stali jest jej stosunkowo duża waga, dlatego jeżeli ta rzecz jest istotna, to można wybrać sporo lżejsze aluminium. Oprócz niższej wagi daje ono podobne parametry wytrzymałościowe co stal, ale w jego przypadku liczyć się należy z wyższym kosztem.

+Reklama+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY