Wielu ludzi nie zdaje sobie nawet sprawy z tego, jak bardzo powierzchnie blatów narażone są na rozmaite uszkodzenia mechaniczne. Nawet zwykłe jedzenie posiłków spowodować może powstanie jakiś rys, gdy przesuwa się wtedy talerze czy szklanki. Wylanie filiżanki kawy czy soku z kolei niesie ryzyko jakiś przebarwień, a gorący garnek zupy może spowodować zmiany na powierzchni od gorąca.

Z tego też powodu wartym polecenia rozwiązaniem jest położenie na blacie jakiś mat czy podkładek ochronnych. Dostępne są one w wielu różnych modelach i wzorach, wykonuje się je także z różnych rodzajów materiałów. Dużą popularnością chociażby się cieszy korek i bambus. Są one wytrzymałe i lekkie, łatwo się je utrzymuje w czystości, a jednocześnie bardzo ciekawie się prezentują. Naturalna struktura powoduje, że sprawdzą się dobrze w prawie wszystkich wnętrzach, od klasycznych do nowoczesnych.

W sklepach jest bardzo duży wybór tkaninowych podkładek. Te mają z kolei niezwykle różnorodne kolory i wzory, dzięki czemu dopasować je można w zasadzie do każdego wystroju. Poza tym są łatwe do utrzymania w czystości, ponieważ w razie konieczności wystarczy je tylko wyprać w pralce. Przydatnym i potrzebnym rozwiązaniem są specjalne maty ochronne zrobione z bezbarwnego plastiku. Z reguły będą one bardziej wytrzymałe od typowych podkładek, niektóre są w stanie zabezpieczyć nawet większą część powierzchni stołu. Warto je stosować przy wszelkiego rodzaju pracach manualnych, przykładowomajsterkowaniu czy malowaniu rysunków przez dzieci.

+Reklama+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY