Pomysły na wykończenie mieszkania albo domu są naprawdę nieograniczone. Dużo z takich rozwiązań jest znanych praktycznie każdemu, ale niektóre nie są wcale zbyt popularne. A przecież one mogą albo znacznie poprawić komfort używania budynku, albo zagwarantować atrakcyjny, niebanalny wygląd.

Do pierwszej z tych grup z całą pewnością należy hydroizolacja. O ile przy fundamentach stosuje się ją powszechnie, o tyle wiele osób przy remoncie łazienki o niej w ogóle nie myśli. Nie ze względu na koszty, bo przy wszystkich wydatkach te będą stanowiły niewielki fragment całości, ale po prostu z braku świadomości tego, jak takie rozwiązanie jest przydatne. Zaaplikowanie warstwy izolacji w miejscach narażonych na wilgoć, przykładowo takich jak okolice wanny albo brodzika będzie zabezpieczeniem przed możliwością przeciekania i wszystko dokładnie uszczelni.

Za to przy elewacjach różnych budynków zamiast tradycyjnych tynków mineralnych użyć można specjalnych desek. Deska elewacyjna to ogromne zróżnicowanie kolorów i wzorów, dzięki czemu można ją bez problemów dopasować do własnego domu. Bardzo dobrze będzie się sprawdzać zarówno na całych ścianach, w roli kompleksowego wykończenia, ale również jako element dekoracyjny przy oknach, szczytach budynków czy kominach. Deski elewacyjne bardzo często wykonuje się z różnych gatunków drewna.

Dzięki wybieraniu gatunków wykazujących dużą odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne i użyciu zaawansowanej impregnacji deski takie mogą wytrzymać długi okres czasu w niezmienionym wyglądzie. A kolejnym ich dużym plusem będzie prosta i szybka instalacja.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY