Sprawę alimentów, ich zasądzenia, wszystkich okoliczności dotyczących kwestii rodzinnych definiują przepisy zawarte w kodeksie rodzinnym i opiekuńczym. Zgodnie z obowiązującym uporządkowaniem prawnym alimenty mogą zdobyć nie tylko na dzieci, małoletnie i pobierające naukę.

Jeżeli nie wiemy, jak zdobyć alimenty, jaki złożyć pozew, właściwy prawnik perfekcyjnie poprowadzi naszą sprawę, albowiem pozew będzie wtenczas odpowiednio umotywowany oraz pokaźniejsze są szanse na uzyskanie satysfakcjonującego rozstrzygnięcia przed sądem.

Jeśli potrzebujesz pomocy specjalisty w kwestii alimentów bądź też innych prawnych kwestii, na przykład spadku, lub najzwyczajniej w świecie rady – wypróbuj spadek adwokat Łomianki, a dowiesz się znacznie więcej. Usługi wyśmienitego adwokata co prawda odrobinę kosztują, ale są one tego godne. Kiedy raz spróbuje się skorzystać z pomocy takiego profesjonalisty, na pewno nie będzie się pragnęło zajmować się tym znacznie więcej samodzielnie. Pozew o alimenty na jednego z małżonków wolno złożyć wspólnie z pozwem o rozwód lub ewentualnie separacje, można też złożyć taki pozew samoistnie.

W sytuacji, jeżeli na sprawie rozwodowej pozostała oceniona wina jednego z małżonków, on oczywiście obowiązany jest do płacenia alimentów na małżonka, jakiego winy nie stwierdzono – jeśli naturalnie dany małżonek chce zasądzenia takiego obowiązku alimentacyjnego. Jeżeli żadna z ludzi nie została uznana za winna rozkładu pożycia małżeńskiego, przesłanka do zasądzenia alimentów jest nierówny podział dochodów podmiotów, a zwłaszcza, jeżeli któraś ze witryn cierpi niedostatek.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY