Wypoczynek w ogrodzie lub na tarasie to doskonały sposób na to, aby zregenerować siły, wypocząć i pobyć trochę na łonie natury, bez konieczności wyjeżdżania gdziekolwiek. Do komfortowego wypoczynku nie potrzeba wiele – ale warto postawić na krzesła wysokiej jakości, aby móc je użytkować jak najdłużej.

Z jakich materiałów wykonuje się krzesła ogrodowe?

Modele krzeseł dostępne w sklepie https://www.krzesla.pl wykonywane są z materiałów chroniących mebel przed czynnikami atmosferycznymi. Dzięki temu mogą one być używane przez wiele lat i wciąż zachwycać nienagannym stanem. Do ogrodów i na tarasy, szczególnie w miejscach bardzo narażonych na przeciągi i działanie silnych prądów wietrznych, dobrym wyborem mogą być meble metalowe – ciężkie i trudne do przesunięcia, ale stabilne. Jednak najlepiej używać ich w miejscach zacienionych, gdyż łatwo się nagrzewają. Tej cechy nie mają meble z tworzyw sztucznych – lekkie, i zwykle wykonywane w jasnych kolorach, które odbijają promienie słoneczne. Takie krzesła bardzo łatwo przesunąć, sztaplować czy nosić, dlatego wyśmienicie sprawdzają się w większości ogrodów czy tarasów. Również technorattan czy naturalny rattan, a także aluminium czy łączenia tych materiałów z tworzywami sztucznymi, z których wykonuje się siedziska i oparcia, stanowią efektowny sposób na zagospodarowanie ogrodu.

Dlaczego krzesła ogrodowe wykonuje się z takich materiałów?

Drewno czy sklejka nie jest odpowiednim materiałem w przypadku mebli ogrodowych, gdyż nie są one odporne na działanie wilgoci, nawet mimo solidnej impregnacji, i szybko niszczeją. Dobrej jakości mebel powinien być odporny na wilgoć – nie wchłaniać jej. Musi także być nierdzewny – czyli aluminiowy lub zabezpieczony odpowiednią farbą. Szkodliwe dla krzeseł ogrodowych są także promienie UV oraz mróz. Dlatego też należy na zewnątrz wykorzystywać wyłącznie meble z tworzyw, które są na te czynniki odporne. A jeśli chodzi o mróz – zimą meble nie są użytkowane, dlatego bez względu na sposób wykonania warto je chować na ten okres do szopy.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY