Nasze mieszkanie to nie tylko meble. Ewidentnie są rzeczy bazowe, których potrzebujemy, które powinniśmy umieścić w naszym domu. Są jednak oraz takie, jakie nie są potrzebne lecz nadają wyrazu, dodają usposobienia naszemu domowi. I na tym nam najbardziej zależy – by mieć takie mieszkanie z charakterem. To, w jaki sposób wyposażamy mieszkanie, jakie elementy w nim umieszczamy wybitnie mnóstwo mówi o domownikach. Wobec tego również powinniśmy postawić na dodatki.

Nieraz to oczywiście na nie wydajemy gigantyczne pieniądze. Mieszkanie z dobrze dobranymi dodatkami od razu nabiera barw, nabiera kolorów. A dekoracją może być obraz, flakon, atrakcyjna doniczka, ozdobna zasłona. Nie możemy niemniej jednak przesadzać z takimi dekoracjami. Muszą być umieszczane z umiarem.

Nadmiernie znaczna ich ilość spowoduje, iż nasze mieszkanie będzie wyglądało kiczowato, nie będzie w nim porządku, jaki tak cenimy lecz chaos, który nie powinien mieć miejsca, który powinniśmy eliminować, do jakiego nie musimy dopuścić. Należałoby w związku z tym zastanowić się nad dodatkami nim je kupimy, nim zdecydujemy się na umieszczenie ich w naszym domu. Jeśli chodzi o święta, nie można niemniej jednak pominąć jednej ozdoby – gra toczy się o choinka Warszawa. Jakiekolwiek mieszkanie wygląda w wyznaczonych sposób. Raczej niemożliwe jest, żeby spotkać dwa tożsame mieszkania, które wyposażone są w taki sam sposób. Nawet jeśli meble czy inne detale są podobne czy takie same wnętrze różni się detalami, detalami, dekoracjami.

Każdy z nas urządza własne miejsce zamieszkania w taki sposób, by podobało się przede wszystkim nam samym. A nieraz jesteśmy ludźmi niezdecydowanymi, nie do końca wiemy, co pragniemy umieścić w domu, jakich odcieni użyć. W ostateczności powinniśmy niemniej jednak zdecydować się na konkretne rozwiązanie. Zdarza się, że korzystamy z porad stylisty wnętrz, że inspirujemy się zdjęciami zauważonymi w kolorowej prasie. Mamy takie prawo i takie możliwości. Pragniemy, by nasze mieszkanie było ładnie urządzone. A udogodnienie, zaaranżowanie wnętrza w trafny sposób wcale nie jest takie banalnie proste. Niekiedy odrzucamy dużo pomysłów nim zdecydujemy się na adaptację tego jednego, należytego, najbardziej według nas odpowiedniego.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY