Dużo osób sprzedając czy kupując mieszkanie podejmuje decyzję o skorzystaniu z usług jakiegoś pośrednika nieruchomości. Rzecz jasna nie za darmo, od każdej transakcji bowiem każde takie biuro pobierać będzie prowizję, która przeważnie wynosi kilka procent. Jednak u wielu osób współpraca z tego typu biurami budzi dużo emocji i kontrowersji, szczególnie jeśli ktoś miał z tym trochę niemiłych wspomnień. O co w gruncie rzeczy nie jest wcale tak trudno, gdyż można usłyszeć o naprawdę różnych historiach, nie zawsze pozytywnych.

Z tego też powodu zanim się podpisze umowę o współpracy, to warto na parę istotnych rzeczy zwrócić swoją uwagę, tak żeby później nie być rozczarowanym. Przede wszystkim ważne będą umiejętności i doświadczenie agentów pracujących w takim biurze. Zawód ten wymaga bowiem szerokiej wiedzy z wielu obszarów, co umożliwi znalezienie odpowiedniego lokalu oraz przeprowadzenie w bezpieczny sposób transakcji.

Tak więc agenci powinni znać bardzo dobrze przepisy, które aktualnie obowiązują, lecz również i tematy związane z aspektami technicznymi czy marketingiem. Sporą część takiej wiedzy można uzyskać z internetu czy książek, lecz część można zdobyć wyłącznie poprzez doświadczenia płynące z przeprowadzanych transakcji. Ale trzeba pamiętać o tym, że ta wiedza i doświadczenie nie zawsze przekładać się będą na poziom obsługiwania swoich klientów. A to można na przykład sprawdzić przez umieszczane w sieci opinie, jakie są do znalezienia w społecznościowych mediach albo firmowych wizytówkach.

Do takich opinii podchodzić jednak należy z pewną ostrożnością, ponieważ nie wszystkie rzeczywiście są pisane przez samych klientów. Dużo powiedzieć też może pierwsza rozmowa, podczas jakiej agent powinien dowiedzieć się najważniejszych rzeczy jeżeli chodzi o oczekiwania związane z nieruchomością. A następnie zaprezentować plan działania, jakiego celem będzie skuteczne zakończenie oczekiwanej transakcji. Jeżeli będzie chodzić o ceny, to w zasadzie każde biuro nieruchomości koszalin będzie je miało na podobnym poziomie, ale rzecz jasna zawsze można spróbować negocjacji.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY