Drzwi są przymusowym detalem każdego budynku. Bez nich byłby hermetycznie zamkniętą przestrzenią, do jakiej nie można ani wejść, ani wyjść. W zależności od miejsca, w jakim są instalowane, drzwi można podzielić na zewnętrzne i wewnętrzne. Zatem drewniane drzwi zewnętrzne na wymiar realizować muszą parę wygodnych funkcji. Muszą być w szczególe mocne i wytrzymałe. Odporne na próby włamania czy wyważenia – oto kuchnie dębowe . Drzwi muszą także wygłuszać dźwięki docierające z zewnątrz. Cecha ta jest przede wszystkim istotna, gdy budynek jest zlokalizowany w ruchliwej i donośnej dzielnicy miasta.

W takim razie drewniane drzwi wewnętrzne na wymiar muszą być również odporne na wykrzywianie. Okoliczności panujące w budynku i poza nim różnią się. Inna jest temperatura oraz wilgotność powietrza. Różnice te zaznaczają się głównie zimą.

Wnętrze obiektu jest ocieplane, a temperatura na zewnątrz wielokrotnie spada poniżej zera. Drzwi powinny być odporne na powodowane przez to naprężenia. Znacząca jest też zdolność zatrzymywania ciepła wewnątrz budynku. Drzwi muszą w następstwie tego być słusznie szczelne.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY