Odpowiednie wykończenie mieszkania czy domu tak, żeby było tam wszystko bezpieczne i funkcjonalne nie będzie wcale takie proste. Są bowiem do zastosowania rozmaite elementy, jakich na pierwszy rzut oka zupełnie nie widać, a które są bardzo potrzebne. Niestety często budowlańcy z różnych powodów zapominają o nich, a później przy jakiejś kontroli właściciel ma jakieś kłopoty.

Często po prostu nie chce im się wysilać, ponieważ montaż będzie się wiązał z jakąś pracą, i zwyczajnie wolą nic nie zrobić. W praktyce będzie to dotyczyło wszystkich typów instalacji, przykładowo w przypadku wody niezbędny będzie dostęp do zaworów czy liczników, a przy systemie wentylacji miejsce do kontroli przewodów w środku. Do takich zastosowań idealnie się nadaje jakaś dobrze dopasowana Klapa rewizyjna, przy pomocy jakiej bardzo łatwo można się będzie dostać do środka.

Tego typu klapy składają się najczęściej z ramki, która jest montowana w płycie gipsowo-kartonowej albo ścianie, oraz drzwiczek z zawiasami. Ramki przeważnie są wykonywane ze stali, jeżeli będą one montowane w wilgotnym pomieszczeniu, to należy sprawdzić, jaką mają odporność na rdzę.

Z kolei drzwiczki również często pojawiają się w stalowej wersji, ale można też spotkać je zrobione z jakiegoś innego materiału. Tym sposobem wszystkie klapy ei60 mogą zostać idealnie wpasowane we wnętrze, tak że w zasadzie ich nie będzie widać. Można je bowiem pomalować jakąś farbą, przykleić tapetę czy w jakiś inny sposób wykończyć.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY