Najważniejsze w urządzaniu wnętrza swojego lokalu mieszkalnego są odcienie. Pierwszym elementem, od którego zaczynamy aranżację wystroju to kolory ścian. Ewidentnie istotne są też dodatki i wykończenie, na przykład lamele ścienne – więcej na producent lameli. Jest parę zestawów i możliwości, wszystko zależy od charakteru jaki ma oddawać dane pomieszczenie.

Salon w kolorze przeważającej czerni nie musi w żadnym wypadku okazać się ponurym i ciemnym miejscem. Z pewnością na takie zestawienie barw ma obowiązek zdecydować się figura odważna i lubiąca niebezpieczeństwo. Zastosowanie takiej kolory w salonie do perfekcji może kontrastować z innymi kolorami bądź też oddzielając kolory zimne od ciepłych. Barwa czerni nadaje się tylko do znacznych oraz jasnych pomieszczeń z poprawnym oświetleniem.

Niewątpliwie do tego koloru niebezużyteczne jest dopełnienie jasnych barw. Mocne barwy sprawiają wrażenie przełamania jednostajnych oraz nudnych mieszkalnych wnętrz, właśnie dlatego czarny kolor tak nadzwyczajnie współgra z bielą lub innymi jasnymi barwami. Na pewno tego rodzaju zestawieni odcieni odda nowoczesny styl salonu. Zależnie od tego jaki mamy charakter, w taki sposób aranżujemy wnętrze własnego domu. Jeżeli użytkownik danego pomieszczenia charakteryzuje się pewnością siebie oraz powagą perfekcyjnym odcieniem do pomieszczenia okaże się szarość.

Paleta szarości jest niezwykle obszerna począwszy od zimnych odcieni wpadający w szarość, kończąc na ciepłych szarościach wpadających w beż. Do salonu urządzonego w stylu dzisiejszym, o prostych przedmiotach i minimalizmie, znakomicie nadadzą się ściany w kolorze szarości. Dzisiejszy salon w kolorze szarym doskonale współgra z wieloma kolorami, jednak najbardziej odda efekt nowoczesności połączenie go z kolorem czerwonym. Jest to także odważne zestawienie barw w centralnym miejscu naszego domu jakim jest salon, niemniej jednak przy odpowiednich odcieniach może nadać wnętrzu przyjemny spokój.

To naturalnie dzięki dużej palecie barw odcieni zimnych i ciepłych możemy nadać pomieszczeniu miarodajne proporcje. Jeśli mamy mały salon stosownie dobrane kolory pozwolą na stworzenie bardziej przestronnego oraz większego miejsca, przy udziale zrozumiałych i zimnych barw.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY