Kuny potrafią narobić dużo szkód, jeżeli pojawią się niedaleko ludzi. A zaczynają się pojawiać dość często, gdyż po prostu to jest dla nich wygodne. Na poddaszach i strychach znajdują suche miejsca, chętnie korzystać też zaczynają ze znajdujących się na śmietnikach resztek jedzenia. Jednak ich obecność jest związana też z ryzykiem dużych szkód, jakie mogą przy tym narobić. Na przykład to dotyczy przegryzionych kabli w samochodach, ale też i zniszczonych ociepleń i izolacji.

Obecność kun, z uwagi na to że prowadzą one nocny tryb życia, początkowo jest ciężka do zauważenia. Lecz jeżeli kuna na strychu zostanie zauważona, to należy tak szybko jak się da reagować, i w jakiś sposób próbować się tego drapieżnika pozbyć. Co jak pokazuje praktyka nie jest wcale takie łatwe, jak początkowo się wydaje. Wiele pomysłów na to, jak pozbyć się kuny z poddasza jest skutecznych wyłącznie przez chwilę. Zwierzęta te bowiem szybko się przyzwyczajają do różnych zapachów czy hałasu. Nie będzie im też przeszkadzać psia sierść, a złapać je w jakąś pułapkę jest naprawdę trudno.

Obecnie najskuteczniejszym sposobem na ich pozbycie się jest odstraszacz na kuny. Takie odstraszacze mają postać przewodów umieszczonych wokół budynku, przez które przepływa bardzo słaby prąd. Nie niesie on niebezpieczeństwa dla ludzi i zwierząt, lecz jest na tyle nieprzyjemny przy dotykaniu, że po kilku próbach wejścia na poddasze kuna znajdzie sobie inne, znacznie wygodniejsze dla niej miejsce.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY