Na rynku związanym z nieruchomościami w dalszym ciągu znaleźć można wiele zaniedbanych, starych kamienic sprzed wielu lat. Ich prawny stan niejednokrotnie jest nieuregulowany, co ma przełożenie na to, że nikt nie jest specjalnie zainteresowany tym, żeby w nie inwestować jakieś większe środki. Przeprowadzane są co najwyżej są bieżące naprawy, jakie są konieczne aby wszystko się jakoś trzymało, lecz niewiele więcej. A niejednokrotnie techniczny stan budynków pozostawia wiele do życzenia, chociażby z uwagi na zniszczone ściany, podłogi czy instalacje.

Spotkać jednak można niekiedy firmy, jakie zajmują się skupem takich kamienic, a następnie poddają je gruntownej renowacji. Przeważnie są to kompleksowe prace, wykonywane pod okiem doświadczonych architektów, które mają na celu przywrócenie dawnego blasku takiemu obiektowi. Wszystko rzecz jasna się odbywa zgodnie z obowiązującym prawem, ale też i ze świadomością tego, aby możliwie jak najbardziej oddać starego ducha budynku.

Tego typu firmy będą się zajmowały wszystkimi tematami, zaczynając od kupna budynku, a kończąc na zgromadzeniu koniecznych dokumentów. Z reguły transakcje są trudne i skomplikowane, na przykład na wspomniane już wcześniej nie do końca uregulowane prawne aspekty. Dlatego też jeżeli ktoś dysponuje kamienicą, jaką chciałby sprzedać, to uzbroić się jednak będzie musiał w nieco cierpliwości. Oraz przede wszystkim wyszukać firmę mającą takie usługi w ofercie, na przykład przeglądając w internecie ogłoszenia typu odnowa kamienic.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY