Wybór odpowiedniego stołu do jadalni czy salonu jest uzależniony od wielu czynników. W pierwszej kolejności spore znaczenie będzie miała ilość dostępnego miejsca, ponieważ to wpływa bezpośrednio na wymiary stołu. Trzeba bowiem zapewnić co najmniej 60 cm luźnej przestrzeni na wysuwanie krzeseł, ale też i powyżej trzydziestu cm blatu, tak żeby zmieścił się na nim wygodnie komplet naczyń.

Rzecz jasna jeśli ktoś będzie dysponował kuchnią o niedużej powierzchni to może się tych wytycznych nie trzymać, ale o zbytniej wygodzie raczej wtedy nie będzie mowy. Kolejną istotną sprawą jest kształt blatu. Największą popularnością cieszą się obecnie typowe prostokąty, ale wielu klientów także się decyduje na drewniany stół okrągły rozkładany.

Stoły okrągłe dysponują tą zaletą, że znacznie lepiej wizualnie wyglądają w mniejszych wnętrzach, a jednocześnie dają dużo wygody i funkcjonalności. Na pewno warto też zastanowić się nad funkcją rozsuwania czy rozkładania. Taki okrągły stół rozkładany po złożeniu będzie zajmował niewiele miejsca, a jeśli okaże się to potrzebne, to szybko można będzie go wydłużyć. Jeśli chodzi o użyte materiały, to możliwości w tym zakresie są bardzo duże. Uniwersalne i ponadczasowe jest drzewo, nie tylko prezentuje się ono elegancko, ale też gwarantuje dużą trwałość. Do bardziej nowoczesnych wnętrz można wybrać jakiś model wykonany ze szkła, z metalowymi nogami. Bardzo oryginalnie i ciekawie prezentują się też stoły wykonane z żywicy i drewna.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY