Kupno okien do swojego domu czy mieszkania jest inwestycją na wiele lat, z tego też powodu warto się dobrze zastanowić nad wyborem. Przede wszystkim tego typu okna spełniać muszą wymagania dotyczące izolacji termicznej i dźwiękoszczelności. Z tego też powodu warto wybierać modele mające możliwie niski współczynnik cieplnej przenikalności, tak aby możliwie jak najbardziej ograniczyć ilość zużywanej do ogrzewania energii. Dużo korzystniej będzie dołożyć nieco do okien o lepszych parametrach, bowiem szybko się to zwróci dzięki obniżonym rachunkom.

Odpowiednia dźwiękoszczelność przydaje się z kolei gdy budynek znajduje się w jakiejś ruchliwej okolicy, umożliwi to zachowanie ciszy w środku. Następną ważną kwestią jest rodzaj materiału, z jakiego okna są wykonane. PCV jest solidne i wytrzymałe na warunki atmosferyczne, a dodatkowo wychodzi korzystnie jeśli chodzi o finanse. Nadal wielu klientów wybiera okna zrobione z tego materiału, szczególnie że posiadają one bardzo dobre parametry.

Trochę więcej kosztują modele drewniane, jakie w ostatnim czasie znowu zaczęły zyskiwać na popularności. Nowością są okna drewniano-aluminiowe, które mają aluminiowe nakładki, zabezpieczające przed mechanicznymi uszkodzeniami. Warto się też zastanowić nad rozmaitymi nowinkami technologicznymi, jakie producent drzwi drewnianych oferuje w swoich wyrobach. Przy niewielkich dodatkowych wydatkach znacznie można poprawić funkcjonalność, przykładowo dzięki wbudowanym osłonom przeciwsłonecznym czy wymianie powietrza bez otwierania.

+Reklama+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY