Pośród turystów bezustannie coraz pokaźniejszą popularnością cieszą się państwa śródziemnomorskie. Niemniej jednak obecnie coraz więcej osób decyduje się na wyjazd w inne miejsca. Bez wątpienia Warto zainteresować się Chorwacją. Kraj jest znacznie tańszy niż kurorty w Europie Zachodniej. W dodatku słynie z wielu ciekawych miejsc. Zawiedzeni nie będą z pewnością miłośnicy zwiedzania, niemniej jednak też i pieszych wycieczek. Wśród atrakcji przyrodniczych wyróżniają się parki narodowe Krka oraz Plitvickie Jeziora.

Turyści mają też w większości wypadków okazję, by podziwiać imponujący Adriatyk. Chorwacka przyroda wbrew pozorom jednak nie przyćmiewa atrakcji kulturowych. W dowolnym przewodniku turystycznym mnóstwo miejsca poświęca się najogromniejszym miastom Chorwacji. Wśród nich najważniejszy jest oczywiście Dubrownik, doceniony przez UNESCO, a także Split i Trogir. Dużo biur podróży oferują wycieczki do Chorwacji nastawione zwłaszcza na zwiedzanie.

Można jednak coraz częściej spotkać się z ofertą 7+7, gdzie objazdówka scalona jest z tygodniowymi wczasami. Sezon letni to czas, kiedy większość ludzi planuje własny coroczny urlop, jakkolwiek coraz więcej osób decyduje się też na nieruchomości – Real Estate Honeste. Sprzyjają mu nie tylko wolne dni, jednak też idealna pogoda. Chociaż turystyka ogromnie dynamicznie rozwija się dokładnie wszędzie, to jednak ciągle prym wśród turystycznych destynacji wiodą kurorty śródziemnomorskie. Coraz to wyżej w rankingach jest też ostatnio Chorwacja.

Położony na Półwyspie Bałkańskim kraj jest na pewno znacznie tańszy od miejscowości w Europie Zachodniej, a atrakcji też w nim nie brakuje. Przede wszystkim warto zainteresować się historią Chorwacji i ujrzeć jej najogromniejsze miasta. Na liście UNESCO znalazł się Dubrownik, ładną zabudowę ma Split w Dalmacji, warto też odwiedzić Trogir i oczywiście Zagrzeb. Atrakcją, jaka przyciąga również tysiące wędrowców zza granicy jest chorwacka przyroda. Najbardziej kultowe są Plitvickie Jeziora. Ich czysta, turkusowa woda oraz liczne łączące je wodospady tworzą wspólnie niezapomniany widok, który należałoby choć raz w życiu ujrzeć.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY