Nowocześnie zaprojektowana nagrzewnica indukcyjna IHM jako przykładowy z najważniejszych produktów firmy Energoel wybierana jest głównie ze względu na wszechstronne cechy. Wysokoczęstotliwościowe urządzenie przeznaczone jest do nagrzewania indukcyjnego, o udostępnionych mocach w zależności od wybranego modelu: 3kW, 6kW, 12kW oraz 20kW. Częstotliwość pracy w nagrzewnicy to od 50 do ośmiuset kHz. W takim wypadku również wiele uzależnione jest od konfiguracji.

Urządzenia podanej firmy, zaliczające się w skład serii IHM mogą być wyposażone w wyjście do kierowania przyciskiem nożnym lub we wbudowany interfejs z wyjściami oraz wejściami cyfrowymi. Są one dedykowane do pracowania ze sterownikami PLC oraz z systemami wliczonymi do automatyki przemysłowej. Generatory mają kompaktowe rozmiary, a głowice wzbudników ułatwiają montaż w istniejących systemach automatyki, liniach produkcyjnych oraz na manipulatorach robotów przemysłowych.

Szczegółowa charakterystyka urządzenia znajduje się pod adresem https://energoel.pl/produkt/nagrzewnica-indukcyjna-seria-ihm/, a jeśli klient chciałby się dowiadywać więcej, może również skonsultować się z pracownikami. Przykładowe aplikacje, w jakich można zastosować nagrzewnicę to: lutowanie indukcyjne, lutowanie węglików a także hartowanie indukcyjne. Dla kupujących udostępnione są modele: o mocy 3kW z zasilaniem jednofazowym, o mocy 6kW z zasilaniem trójfazowym, o mocy 12kW z zasilaniem trójfazowym a także o mocy 20kW z zasilaniem trójfazowym. Grzejnictwo indukcyjne to sprawdzona technika nagrzewania i topienia metalu znajdująca zastosowanie w licznych procesach o przeznaczeniu przemysłowym.

Doświadczeni inżynierowie zajmują się wykonywaniem linii technologicznych, w jakich głównym elementem są nagrzewnice. To one odpowiadają za solidność i użyteczność urządzeń. Poza przemysłem nagrzewnice można również zastosować w laboratoriach. Wdrażana w przedsiębiorstwie energoelektronika umożliwia opracowanie nowoczesnych maszyn, o wysokiej sprawności energetycznej.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY